1. Private Server tanıtım bölümümüz açıldı.Buraya tıklayarak serverlarınızı tanıtabilirsiniz.
  Duyuruyu Kapat
 2. Reklam ve tanıtım fiyatlandırmaları için Miraz'a özel mesaj atınız.
Duyuruyu Kapat
5651 Sayılı Yasaya Göre Forumumuz daki Mesajlardan Doğabilecek Tüm Sorumluluk Yazan Kullanıcıya Aittir. Tüm Hukuksal Şikayetler İçin Buradan İletişime Geçebilirsiniz. 7(Yedi) Gün İçerisin de Tarafınıza Dönüş Yapılacaktır.

PUGB Harita Seçimi Tanıtımı

'PUBG' forumunda Miraz tarafından 28 Nisan 2018 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
 1. Miraz

  Miraz Forum Sahibi Site Yetkilisi Administrator

  Katılım:
  25 Ocak 2016
  Mesaj:
  30
  Alınan Beğeniler:
  0
  Merhaba,

  Sonunda PUBG'ye harita seçimi getiriyoruz. Bugün, özelliği geliştirirken geçirdiğimiz süreç dahil, size her şeyi anlatmak istiyoruz.

  Harita seçimi, dünyanın dört bir yanındaki oyuncuların sürekli olarak talep ettiği bir şeydir. Görüşlerinizi son derece ciddiye alıyoruz, ancak PUBG'deki değişiklikleri nasıl uygulayacağımız konusunda da dikkatli olmak istiyoruz. Harita seçiminin, ciddi olarak düşünmemiz gereken birkaç problem yarattığını biliyorduk.

  İlk sorun: Harita seçimi eklemek, çeşitli sunucu ve modlar için eşleştirme zamanlarında ciddi artışlara neden olur mu?

  Bizim için bu en sorunlu konu oldu ve çok fazla tartışma ve ciddi araştırma gerektirdi. On milyonlarca eşleştirmeyi analiz ettik ve harita seçiminin oyunu herkes için bozmadığından emin olmak için verileri sunucu, mod ve zamana göre sıraladık. Her bölgenin oyuncuları için çalışan, hatta doğal olarak düşük sunucu nüfusu olan kişiler için bile bir çözüm oluşturabileceğimizden emin olmak istedik.

  İkinci sorun: Farklı bölgelerdeki oyuncular farklı tercihlere ve oyun tarzlarına sahipler, bu yüzden hepsinin harita seçimini nasıl yapabilirdik?

  Bunu çözmek için, sadece bir geri bildirim kaynağına güvenemeyiz (Reddit gibi). Dünyanın dört bir yanından gelen geri bildirimleri bir araya getirdik ve öğrendiklerimiz birkaç kez harita seçimi için tasarımlarımızı rafa kaldırmaya ve yeniden tasarlamaya yönlendirdi.

  Sonuç olarak, eşleme için sorunlara neden olmayacağını düşündüğümüz bir harita seçimi sürümü oluşturduk. Bununla birlikte, yeni haritaların eklenmeye devam etmesi sorun yaratabileceğinden, bunun üzerinden daha yakından takip etmemiz gerekecek.

  Şimdi, bütün verdiğimiz bilgileri kenara koyarak, harita seçiminin ilk versiyonuna bir göz atın:

  yeni-harita.jpg

  Bu özelliğin kullanıcı arayüzü gerçek oyunda uygulandığında farklı olabilir, ancak işleyişinin temeli aşağıda açıklanmıştır:
  • Bir tıklama ile oynamak istediğiniz haritaları seçebilirsiniz.
  • Bir haritayı oynamak istemiyorsanız, seçimini kaldırın.
  • Birden fazla harita seçtiyseniz, her maç başlattığınızda oyun sizin için rastgele birini seçecektir.
  Özellik üzerinde çalışmak neredeyse tamamlandı ve test sunucusunda uygulandıktan hemen sonra yayınlamayı planlıyoruz.

  PUBG'deki her özellikte olduğu gibi, zaman içinde harita seçiminde iyileştirmeler yapmaya devam edeceğiz. Bize geri bildirimde bulunmaya devam ettiğiniz sürece PUBG hiçbir zaman gelişmeyi durdurmayacak ve size tatmin edici ve özel bir oyun deneyimi sunmak için her zaman elimizden gelenin en iyisini yapmaya söz veriyoruz.

  Her zaman olduğu gibi, oynadığınız için teşekkürler!
  PUBG Corp
   
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
 1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.
  Duyuruyu Kapat