1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.
  2. Private Server tanıtım bölümümüz açıldı.Buraya tıklayarak serverlarınızı tanıtabilirsiniz.
    Duyuruyu Kapat
Duyuruyu Kapat
5651 Sayılı Yasaya Göre Forumumuz daki Mesajlardan Doğabilecek Tüm Sorumluluk Yazan Kullanıcıya Aittir. Tüm Hukuksal Şikayetler İçin Buradan İletişime Geçebilirsiniz. 7(Yedi) Gün İçerisin de Tarafınıza Dönüş Yapılacaktır.

Steam Mobile Guard (Yeni Nesil OTP)

'Rehber & Kılavuz' forumunda Miraz tarafından 23 Mart 2016 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. Miraz

Miraz Forum Sahibi Site Yetkilisi Administrator

Alınan Beğeniler:
    0
    Gönül isterdi ki videolu,resimli anlatım yapmak fakat şuan telefonumda ki arıza yüzünden telefondan SS alamıyorum.En kısa zamanda SS'li anlatım eklenecektir.

Bildiğiniz üzere SteamKO'da OTP sistemi devrede olmayacak.Kendi görüşüm olarak Steam içinde OTP uygulamasını gerekli görmüyorum çünkü Steam zaten çok güvenlikli bir yazılım.Tedirgin olabilecek arkadaşlar vardır,merak eden arkadaşlar vardır.
    Buyursunlar:

Steam Guard Mobil Kimlik Doğrulayıcı Nedir ?

Steam Guard Mobil Kimlik Doğrulayıcı, Steam hesabınıza ek güvenlik seviyesi sağlayan bir Steam Mobil Uygulaması özelliğidir. Kimlik doğrulayıcı, Steam hesabınıza her defasında giriş yaparken kullanmanız gereken bir kod üretir. Kod her 30 saniyede bir değişir, sadece bir defa kullanılabilir ve tahmin edilemezdir.

Kimlik doğrulayıcıyı kullanarak nasıl giriş yaparım?
    Eğer hesabınızda kimlik doğrulayıcı etkinse, kullanıcı adı ve şifrenizi girdikten sonra o anki mevcut kodu girmeniz istenecek.
    • Steam Mobil Uygulamasını açın. Eğer telefonunuzda giriş yapılmışsa, mevcut kodunuzu görmek için Steam Guard menüsüne gidin(en üstteki menü seçeneği). (Eğer telefonunuzda Steam'e giriş yapılmamışsa, mevcut kodunuz giriş sayfasında görüntülenebilir).

• Sizden istendiğinde mevcut kodunuzu giriniz. Merak etmeyin eğer telefonunuzdaki kod kırmızıya döner ve değişirse eski kodu girmek için birazcık zamanınız olacak.

Kimlik doğrulayıcı koduma nasıl bakabilirim?
    Mobil Steam Uygulaması hesabınız için mevcut kimlik doğrulayıcı kodunu temin eder.
    • Steam Mobil Uygulamasını açın

• Eğer giriş yapılmamışsa, mevcut kodunuzu giriş sayfasında görebilirsiniz.

• Eğer giriş yapılmışsa, mevcut kodunuzun gösterileceği, Steam Guard menüsüne gidin.

Son düzenleme: 10 Mayıs 2016
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.